Akbim Yazılım

AKBİM, eğitim sektörüne hizmet vermek amacıyla 1992 yılında İzmir’de kurulmuştur. AKBİM ilkokuldan üniversiteye, kurslardan etüt merkezlerine kadar eğitim sektöründe faaliyet gösteren tüm kurumlara tüm kayıt işlemleri, muhasebe işlemleri ve sınav değerlendirme sistemleriyle ilgili orijinal yazılımlar kurmakta, kurum içi internet ağına yönelik kurulum yapmakta ve satış sonrası hizmet desteği sağlamaktadır.

Hızla büyüyen, yıllar içerisinde teknik ve profesyonel gücü gelişen, global standartlarda altyapısı oluşturulmuş içerik üreten bir kurum haline dönüşmüştür. Eğitim sektörünün önde gelen kurumlarına hizmet veren güvenilir bir marka olarak yolunda emin adımlarla ilerleyen AKBİM’in Ege Bölgesi’nde başlayan hizmet ağı da aynı parallelde büyümüştür ve genişlemiştir.

Artık Türkiye’nin her şehrine hizmet götüren, her eğitim kurumuna hizmet sunabilen bir ağa sahip olmuştur. Her yazılım kurum içinde profesyonel uzmanlar tarafından programlanmakta, içerik üretimi kurumun ihtiyaç ve taleplerine son teknik özellikler belirlenerek yapılmaktadır. Dolayısıyla üretilen içerikler ve yazılımlar; hizmet ağının genişliğine en önemli nedenler arasındadır. AKBİM’in en belirgin özelliği ise programlama, kurulum ve sonrasında verdiği hizmetlerde sınırsız olanaklar sunmasıdır.