TEKNOLOJİ SINIFLARI

Thin Clinet Erişim Cihazı tek bir bilgisayar üzerinden, 100 ve üzeri kullanıcıya, eş zamanlıve bağımsız çalışma imkanı sağlayan network tabanlı bir erişim cihazıdır.

Donanım tasarruf

X adındaki yeni programı satın aldınız, tam da sizin istediğiniz gibi bir program, eski programa göre çok daha kaliteli ancak bilgisayarlarınızın biraz eskimiş olması nedeni ile program biraz yavaş çalışıyor, buda size iş saatlerinde zaman kaybı olarak geri dönüyor bunu önlemek için bilgisayarlarınızı yeni donanımlar ile güçlendirmeye karar verdiniz.Bu durumda bilgisayar sayınız kadar işlemci, ram veya disk almanız gerekmekte. Oysa terminallerin her hangi bir donanım özelliği yoktur, hepsinin donanımsal özelliği ana makinanın özellikleri ile eş değerdir. Bu durumda her bilgisayar için ayrı ayrı ram, disk, işlemci almak yerine tek bir ana makinaya bunları alarak donanım maliyetlerinizi minimum a düşürebilirsiniz. Bu işlem size %75 oranında donanımdan tasarruf etmenizi sağlar.

Bakım maliyeti tasarrufu

Büyük bir işletme iseniz 50 adet bilgisayarınız var ise 2 adet personel çalıştırıyorsunuz diyelim.Bu sistem sayasinde bilgi işlem personeli 50 adet pc yi tek tek gezmek yerine 2 adet ana makinaya bakarak tüm sistemi güncelleştirmiş, virüs taramasını yapmış v.s olacaktır. Bu durumda 2 personel yerine tek personel ile işlerinizi yürütebilir duruma geleceksiniz. Buradaki 1 personel ise arge v.b alanlara kaydırılarak bilişim maliyetinden tasarrufunuz sağlanır.Küçük bir işletme iseniz personel çalıştırmak yerine personelin yarı maliyertine dışardan destek alabilir, bakım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Lisans Maliyetini Azaltın

Normal şartlarda kaç adet bilgisayar kullanıyor iseniz o adette işletim sistemi, office yazılımı v.b yazılım lisansları alamanız gerekmekte ancak Thin Clinet Teknolojisinde Terminal Server Client mantığında lisanslama yapılması gerekmektedir.

Daha az enerji kullanımı (%90 enerji tasarrufu),
Daha az donanım maliyeti (%75 tasarruf)
Daha az bakım maliyeti (%75 tasarruf)
Lisanslı ürün kullanımında tasarruf

Bu cihazların içerisinde bilgisayar kasası kadar fazla donanım olmadığı için %90 oranında daha az elektrik kullanmaktadır.